Jak to działa

DAR ZA DAR umożliwia niemal każdemu zorganizowanie zbiórki pieniędzy na dowolny cel (jest to tzw. finansowanie społecznościowe).

W celu zorganizowania własnej zbiórki  wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  1. zarejestrować się w tym serwisie,
  2. można podać jakieś informacje o sobie, dane kontaktowe – edytując Mój Profil (tylko dane wpisane w Mój Profil przyciskiem Edytuj są widoczne publicznie, przy opisie zbiórki),
  3. opisać swoją zbiórkę na stronie Nowa Zbiórka,
  4. poczekać na zatwierdzenie zbiórki przez administratora,
  5. na Forum można założyć temat dyskusji widocznej tylko dla zalogowanych użytkowników serwisu,
  6. w opisie zbiórki warto zaplanować prezentację i dyskusję “na żywo” w mediach społecznościowych, a ponadto zgłosić ją do Kalendarza Wydarzeń.

Po zakończeniu każdego miesiąca zgromadzone złotówki zostaną przelane w regulaminowym terminie na konto bankowe organizatora zbiórki (kwoty widoczne w serwisie zostaną obniżone o opłaty operatora płatności PayPal, za każdą wpłatę: 80gr + 2,9% wpłaty).

W poszczególnych krokach są podawane szczegółowe wskazówki, a całą procedurę można znaleźć w Regulaminie.

O

Dar za dar” to strona internetowa, której ideą jest stworzenie miejsca, gdzie każda osoba potrzebująca wsparcia dla siebie lub innych może złożyć swoje “Zapotrzebowanie” w sposób nieskomplikowany, z minimalną ilością formalności, a jednocześnie w sposób całkowicie profesjonalny.

Wyjątkowość tego serwisu polega na solidarnej zasadzie, którą można zamknąć w 3 słowach: “Każdy kogoś wspiera“. To znaczy: każdy użytkownik, który o coś prosi, zazwyczaj sam komuś pomaga finansowo na miarę własnych możliwości, potwierdzając tym swoją przynależność do solidarnej społeczności wyznającej zasadę: “Pomagam niezależnie od tego w jakiej sytuacji jestem“.

Przez “Pomoc” rozumiemy wsparcie w sytuacjach trudnych, ale także wsparcie w realizacji różnych planów, które wymagają dodatkowych środków finansowych.

Czemu nie spróbować?